Брза безжична интернет конекција во сите соби и хотелски простории
Рано пријавување / Доцна одјавување* (со доплата)
Услуги за Перење/Пеглање (со доплата)
Простори за Состаноци и Конференции
Лоби и лоби бар
Чување на багаж
À la carte Доручек (достапни вегетаријански и вегански опции)
Бесплатен Отворен Паркинг*
Паркинг во Гаража (со доплата)

Секојдневно Чистење
Кабловска Телевизија
Клима и Греење
Биро / Маса за Лаптоп Компјутер
Фен за Коса
Џакузи Кади (Само во Двокреветни/Делукс Соби)
Додатоци и Средства за Бања
Сеф во соба
Картица Клуч за Соба
Минибар
Електричен Бокал за Кафе/Чај
Spa услуги во соба* (со доплата)
Романтични уредувања и изненадувања* (со доплата)
Соби за гости и домашни миленичиња* (Со оставање депозит по пријавувањето)

24ч Рецепција
Будење
Резервации за Ресторани, Бар/Клубови и Настани во Скопје
Бесплатни мапи за Центарот на Скопје
Бесплатни услуги за копирање, факс и принтање
Организирање тури* (за Скопје и Македонија)
Превоз од и до Аеродром Скопје* (со доплата)
Rent-a-car Услуги* (со доплата)
Шоферски Услуги* (со доплата)
Лично Обезбедување* (со доплата)

* достапни со резервирање однапред